• Rolling Roof

Rolling Roof her mekana uygulanabilen katlanma ve toplanma hareketini bir arada yapabileceğiniz bir çatı kapatma sistemidir.

Rolling Roof özel tasarım paneller sayesinde katlanma hareketi ile havalandırma ve gölgelendirmeyi aynı anada yapabilirsiniz.

Sistem katlanma pozisyonunda bile özel paneller sayesinde yağmur ve kardan etkilenmeden mekanınızı havalandırabilirsiniz.

Rolling Roof özel tasarım olan paneller sayesinde panellerin dış yüzeyini çatıya çıkmadan içerden rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Rolling Roof sistemi panellerin yaptığı katlanma hareketi sayesinde, çatıdan havalandırma yaparken bile gölgelendirme özelliğini kaybetmez.


Rolling Roof Genel Özelli̇kleri̇:

- Alüminyum panellerin her birinin ebatı 23 cm’dir.

- Panellerin içine ekstra izolasyon yapılabilir. Poliüretan ile doldurulabilir. Ancak maliyeti arttırır.

- Pergola tente sisteminden farklı olarak bu sistem rayın altında değil rayın üstünde çalışır.

- 4000 mm’den fazla açılım gerekirse çelik konstrüksiyon ile desteklenmelidir. Aksi takdirde her bir profil sistemine 100 kg’den fazla yük bineceğinden sistem çalışmakta zorlanır ve arıza yapar. Bunun için alttan ekstra destek şattır.

- Sistemin açılıp kapanmasını sağlayan makaslar paslanmaz makastır.hava şartlarından dolayı oksitlenme ve paslanma yapmaz.

- Dikme ayak profilleri 120 mm X 120 mm dir.

- Açılırken 65 derecelik bir açıyla açılır. Bunun sebebi tavanın üstünde biriken çöp, toz ve kirin açılım esnasında olduğu gibi aşağıya düşmemesini sağlamaktır.

- Fitil ve contalar Pergola sistemindeki ile aynı ancak ray üzerindeki arabalar farklıdır.

- Eğimsiz de yapılabilir ancak bir miktar eğimli olması sistemin daha rahat çalışması için faydalı olacaktır.

- Elektrostatik fırın boya ile renklendirilir; istenilen her renkte uygulama yapılır. Elektrostatik fırın boya sayesinde uzun ömürlüdür.

- Rolling Roof sigara yasağının uygulandığı Restaurant ve Cafe gibi yerler için en iyi çözümdür.

Rolling Roof Nedir?

Her mekanda uygulanabilecek olan rolling roof sistemleri, açılır kapanır tavan olarak adlandırılabilir. Katlanırken toplanma işleminin yapıldığı uygulama sayesinde açık hava ortamlar istendiği zaman kapalı mekana dönüştürülebilir.

Sistem üzerinde yer alan panellerin temel görevi, gün ışığından maksimum faydanın sağlanabilmesidir. Katlanma hareketi panellerin temizliğinin kolay bir şekilde yapılması için önemli bir ayrıcalıktır. İstenilen her renkte yapılabilen uygulamalar sayesinde uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım mümkündür.

Rolling Roof Çatı Sistemlerinin Özellikleri

Kullanıldığı ortama estetik ve şık bir görünüm veren rolling roof çatı sistemleri, kendine has hareket sistemleri sayesinde farklı mekanlardaki ihtiyaçları en iyi şekilde karşılar. Her türlü olumsuz hava şartına karşı koruma sağlayan paneller, ısı yalıtımı da sağlayarak dört mevsim aranan konforun yaratılmasında kullanılır.

Kullanım alanına göre çok çeşitli avantajlar sağlayan rolling roof çatı sistemleri, yağışlı havalarda da yarım açılarak mekanın havalandırılması sağlanabilir. Her türlü hava koşulundan maksimum verimin sağlandığı sistem sayesinde her türlü alanda güvenli bir şekilde yaşam sürdürülebilir. Klasik jaluzi sistemine uygun olarak çalışan modeller istendiği zaman iç mekanlardan kolaylıkla temizlenebilir.

Rolling Roof Panelleri Nasıl Hareket Eder?

Kendi ekseni etrafında dönerek kapanan rolling roof panelleri, kontrollü bir şekilde açılarak istenen noktada durdurulabilir. İstenen eğimde tutulabilen paneller her türlü hava şartında ortamın havalandırılmasına imkan sağlar. Farklı büyüklükteki mekanlar için özel olarak üretilen sistem sayesinde teras, kış bahçesi, kafe veya kurumsal alanlarda yeni ve konforlu yaşam alanları yaratılabilir.

Yedek parça ve tamir garantisi olan rolling roof çatı sistemleri, talebe uygun olarak LED ışıklarla zengin bir görünüm kazanabilir. Geniş balkonlarda ya da çatı katında kullanılan uygulama sayesinde ev içleri genişler ve yeni yaşam alanlarında keyifli zamanlar geçirilebilir. Farklı ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan sistemler, temiz havadan en iyi şekilde faydalanmak isteyenler için ideal bir çözüm önerisi olarak düşünülebilir. İklim etkilerinin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı için de ideal bir çözüm önerisi olan rolling roof panelleri, konforlu yaşam alanları oluştururken soğuk havalarda da açık mekan keyfi sürmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Bize Ulaşın

Adresimiz

İnkılap, Fevzi Paşa Cd. No:22, Ümraniye/İstanbul

E-postamız

baysanlarcambalkon@hotmail.com

Telefon Numaralarımız

0216 634 59 00

0532 403 79 33

Web Sitemiz

www.baysanlarpergoletente.com