Bir mekanı dış etkenlerden ve hava koşullarından koruyan sistemlere tente denilir. Türkçede güneşlik anlamında da kullanılan tente, çeşitli biçimlerde kullanılabilmektedir. Söz konusu eşya ilk üretildiği zamanlarda sadece güneşten korumak amacı taşımaktaydı. Bez, branda, çadır gibi malzemeler kullanılarak üretilmekteydi. Zaman içerisinde daha işlevsel bir kullanım alanına sahip olmuştur.

 

Motorlu Tente Çeşitleri ve Kullanım Alanları

 

Günümüzde pek çok mekanın vazgeçilmez eşyalarından biri tente olmuştur. Konfor imkanı sunan bu eşya; restoran, otel, kafe gibi işletmelerde oldukça kullanılmaktadır. Açık veya kapalı alanlarda kullanılabilen bu sistem çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir.

 

İlerleyen teknoloji sayesinde ilkel formlu tenteler, yerini otomatik olanlara devretmiştir. Otomatik katlanabilen, rulo haline gelen ve açılıp kapanabilen tenteler bulunmaktadır. İlgili ürün evlerin bahçelerinde veya teraslarında da kullanım alanı bulur. Motorlu Tente , yapı ruhsatı gerektirmeyen ürünler arasında yer almaktadır.

 

Pek çok MOTORLU TENTE çeşidi sıralamak mümkündür. Mafsallı ve pergola tente, kumandalı tente, otomatik ve motorlu tente şeklinde karşımıza çıkar. Bunlar arasında öne çıkan ise